reklama
VIDEO: Největší hvězdy ve filmu Dámský klub - anotační obrázek
VIDEO: Největší hvězdy ve filmu Dámský klub

Vyplývá to z posudku, který si Městský soud v Praze objednal. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT). Znalci ale zároveň uvedli, že Dbalý byl odpovědný za své jednání v době, které se kauza týká.

"Posuzovaný trpí v současné době duševní poruchou, a to škodlivým užíváním alkoholu a anamnesticky i kokainu," píše se v posudku.

Soudkyně ho ale ještě chce doplnit. "Tento dodatek mají znalci odevzdat do začátku října," řekla ČT mluvčí soudu Markéta Puci. Dbalý si na psychické potíže stěžoval již v minulosti. Neschopenku zaslal krátce před zahájením hlavního líčení už v květnu, o odklad požádal také v srpnu. Pokud obžalovaný trvá na své účasti u jednání, nelze jednat v jeho nepřítomnosti.

Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011. Konkrétně jde o zakázky na poradenské a konzultační služby, dále na účetní a medicínsko-právní služby a o zakázky na právní služby, které poskytovala advokátní kancelář Šachta & Partners spojovaná s lobbistou Ivem Rittigem. Dbalý si podle obžaloby díky úplatkům za nezákonně uzavírané smlouvy přišel na 12 milionů korun. V případě prokázání viny mu hrozí až dvanáctileté vězení. Spolu s ním čelí obžalobě pět lidí.

– Globe24.cz / ČTK

1 komentář (Poslední 07.09. 11:05) Napište svůj názor

reklama