Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár bývalé brusírny skla v Novém Boru napáchal škodu za 700.000 Kč

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Nový Bor - V noci na dnešek hořela bývalá brusírna skla v Novém Boru na Českolipsku, škoda činí 700 tisíc korun. Hasiči dostali plameny pod kontrolu zhruba do hodiny a za další hodinu oheň zcela uhasili.

Požár jednopodlažní budovy, která nyní slouží jako sklad, byl hasičům nahlášen v pondělí ve 23:12.

"Oheň prohořel stropní konstrukcí a byla zasažena střecha objektu," uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Požár likvidovali profesionální hasiči z České Lípě ve spolupráci s dobrovolnými jednotkami z Nového Boru a Cvikova. K dispozici měli šest cisteren a tři kusy výškové techniky. Událost se obešla bez zranění.

Témata:  Nový Bor Liberecký kraj hasiči požáry

Aktuálně se děje

4. srpna 2026 21:55

Knížákova kauza míří k soudu. Navzdory úmrtí uznávaného umělce

Česko se v tomto týdnu rozloučí se zesnulým výtvarníkem Milanem Knížákem. Ani jeho smrt nicméně nezastavila jedno soudní řízení, v němž Knížák usiloval o rehabilitaci své osoby kvůli vazebnímu stíhání za dob minulého režimu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy