Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Strakoniční policisté vytáhli z Otavy mrtvého muže

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Strakonice - Z řeky Otavy ve Strakonicích dnes odpoledne vytáhli policisté mrtvolu. Zatím není jasné, za jakých okolností muž zemřel, byla nařízená soudní pitva.

"Krátce před 10:00 přijali policisté oznámení o nálezu figuríny či lidského těla v řece Otavě před mostem J. Palacha," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Přivolaní policisté za asistence hasičů zjistili, že jde zhruba o padesátiletého muže vyšší, střední postavy. 

"Muž mohl například spadnout do řeky včera (v pátek) večer, když se vracel ze slavností. Soudní pitva také odpoví na otázku, zda k mužovu tragickému konci přispěl alkohol," uvedl Matzner.

Témata:  utonutí Jihočeský kraj řeky Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2026 8:32

Pokus o vraždu v Pardubicích. Žena napadla jinou, hrozí jí dlouhý pobyt za mřížemi

Až 18 let vězení hrozí ženě, kterou policisté obvinili z pokusu o vraždu jiné ženy. Případ se stal minulý týden, obviněná se k činu doznala. Starší ženu napadla pěstmi, kopy a také nožem. Napadená skončila v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy