reklama
Jágr, Kajínek, Paroubek a Ovčáček ve StarDance?! Vystřídá moderátora Ebena Gondík? - anotační obrázek
Jágr, Kajínek, Paroubek a Ovčáček ve StarDance?! Vystřídá…

EET by podle senátorů neměla podléhat zařízení, která jsou financována z veřejných zdrojů a působí v oblasti veřejně prospěšných činností. Proto by se podle nich neměla vztahovat ani na ústavy a spolky poskytující sociální služby a rovněž na nemocnice, které ale nejsou příspěvkovými organizacemi.

"V těchto institucích působí veřejnoprávní kontrola prostřednictvím příspěvků na činnost, veřejnoprávních smluv, poskytnutých dotací a tedy další kontrola prostřednictvím evidence tržeb se jeví jako nadbytečná a nepřiměřeně omezující," míní tvůrci novely.

EET by se podle nich neměla týkat ani většiny zařízení poskytující ambulantní péči. Zachována by měla být jen pro zařízení v oborech klinická stomatologie, ortodoncie, dentální hygienista a zařízení poskytující služby reprodukční medicíny, stejně jako pro lékárny.

Ambulance podle senátorů poskytují zdravotní služby v naprosté většině s tím, že platby jsou jim hrazeny ze smluv se zdravotními pojišťovnami, které také provádějí kontrolu prováděného plnění. Ambulance jsou kontrolovány rovněž prostřednictvím příslušných krajských úřadů, uvádějí tvůrci novely.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama