Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Znásilnil tři děti a dívku se pokusil zabít, soud mu potvrdil výjimečný trest

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Olomouc - René Nagy (45) z Třince si definitivně odpyká výjimečný trest 20 let za znásilnění tří dětí a pokus o vraždu jednoho z nich. Muž trpí pedofilií, musí se dle verdiktu podrobit ústavní sexuální léčbě.

Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal.

Muž nejprve vylákal pod různými záminkami v červenci a v srpnu 2016 v třineckém lesoparku do odlehlých míst dva chlapce. Tam je svlékl a osahával, chlapci se po nějaké době vysmekli a z místa utekli.

V září narazil v lesoparku na šestiletou dívku, která zde byla na vycházce se školní družinou. Pod záminkou ji odvedl pryč, svlékl ji do naha, dívka však začala křičet o pomoc a bránila se přitom klacíkem. Podle rozsudku ji muž poté začal tričkem rdousit a škrtit, až dítě upadlo do bezvědomí. Z místa poté odešel, nahou plačící školačku našla náhodná kolemjdoucí. Policisté muže dopadli záhy.

Nagy musí rodině napadené dívky musí zaplatit jako odškodné 300.000 korun. Nagy byl již v roce 1999 za podobný zločin odsouzen, dostal dva roky za pohlavní zneužívání. Uloženo mu bylo tehdy i ústavní ochranné léčení, které bylo následně změněno na léčení ambulantní.

Témata:  pohlavní zneužívání dětí pedofilové soudy

Související

Aktuálně se děje

16. dubna 2026 5:00

Počasí se o víkendu změní, teplo vystřídá déšť

Nadcházející víkend nabídne dvě tváře jara. Zatímco sobota bude přát výletům a venkovním aktivitám, v neděli musíme počítat s citelnou změnou a deštníky budou nezbytnou výbavou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Mark Rutte a Andrej Babiš

OBRAZEM: Rutte dorazil do Prahy. Babiš slíbil plnění aliančních závazků

Prahu dnes nečekaně navštívil generální tajemník NATO Mark Rutte. Aliance jeho cestu oznámila na poslední chvíli, pouhý den předem, což podtrhuje naléhavost témat, která byla na programu. Jediným bodem krátké návštěvy bylo podvečerní jednání s premiérem Andrejem Babišem na Úřadu vlády, kde oba politici diskutovali především o budoucím směřování české obranyschopnosti a závazcích vůči Alianci.