Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žena dostala za vraždu svého dítěte 15 let, způsobila mu krvácení do mozku

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Brno - Krajský soud v Brně poslal ženu na 15 let do vězení se zvýšenou ostrahou za vraždu jejího pětiměsíčního dítěte. Rozsudek není pravomocný, obhájce podal odvolání a případ bude řešit Vrchní soud v Olomouci.

Událost se podle obžaloby stala v podvečer 14. listopadu 2016, kdy chlapec neustále plakal a žena (22) byla ve stresu a vyčerpaná z péče o domácnost a o další dvě děti. Dítě podle spisu opakovaně napadla a způsobila mu poranění hlavy s krvácením do mozku. Podle znalců se to stalo tak, že dítě zemřelo po úderu hlavičkou do pevného předmětu. Například do stolu či kuchyňské linky.

Podle státní zástupkyně je matka jediným člověkem, který čin mohl spáchat, protože její druh v tu dobu, kdy se čin pravděpodobně stal, byl v práci. "Jedinou osobou, která to mohla způsobit, je jeho matka. Šlo o jednání úmyslné, muselo být rychlé, razantní," uvedla ve své závěrečné řeči státní zástupkyně Eva Žďárská.

Podle obhajoby je ale v případu řada nejasností. Ohájce řekl, že pokud čin spáchala matka, nešlo o vraždu, protože v tom nebyl úmysl. Navíc není vůbec jisté, že čin spáchala matka, protože se do bytu mohl dostat kdokoli, uvedl. Navíc mohl čin spáchat i její druh před tím, než odjel do práce, míní obhájce. Dítě nebylo na rozdíl od dvou ostatních jeho vlastní.

"Je vyloučeno, aby zranění dítěte způsobila jiná osoba než obžalovaná. Není ani náznak, že by se tam měla pohybovat jiná osoba, a nemohl to být ani druh obžalované," uvedla ale v odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu Dagmar Bordovská.

Dnes u soudu také vypovídaly znalkyně z oboru psychologie a psychiatrie. Žena podle posudků netrpí žádnou duševní poruchou, která by měla vliv na její rozpoznávací schopnosti.

Témata:  soudy vražda děti

Aktuálně se děje

8. dubna 2025 20:25

8. dubna 2025 13:24

Patrasová a Slováček zažívají nejtěžší chvíle. Vše šlo stranou, rodina se semkla

Nikdo se teď nedokáže vžít do Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové, kteří byli v neděli do poslední chvíle s milovanou dcerou Aničkou. Odešla po dlouhém a statečném boji s rakovinou, bylo jí 29 let. Je zjevné, že rodina se během jejího odcházení semkla. Všechny spory šly úplně stranou. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Policie ČR, ilustrační foto

Speed Marathon 2025 je tady. Víme, kde bude zítra policie měřit

Ve středu 9. dubna odstartuje další ročník celorepublikové dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon, při které se policisté zaměří na dodržování rychlostních limitů. Nyní jsou již známá konkrétní místa, kde budou hlídky měřit – kompletní seznam je zveřejněn na stránkách Bezpečné cesty a je přehledně rozdělen podle jednotlivých krajů.