Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Onderka se vrací do vysoké politiky a volá: Vedení ČSSD by mělo dát k dispozici své pozice

Roman Onderka /ČSSD/
Roman Onderka /ČSSD/
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Brno - Současné vedení ČSSD by mělo dát k dispozici své funkce a sjezd by měl rozhodnout, zda je potvrdí, nebo si zvolí jiné vedení. ČTK to dnes řekl bývalý primátor Brna a nově zvolený poslanec Roman Onderka (ČSSD).

Podle Onderky musí přijít sebereflexe. Připomněl také, že na kandidátkách strany chyběly výrazné osobnosti jako například bývalí hejtmani Jiří Zimola nebo Michal Hašek i poslanec Jeroným Tejc, což podle něj straně ubralo hlasy.

ČSSD získala 7,27 procenta hlasů, což je nejslabší podpora za existenci samostatné ČR. Strana plánuje sjezd na duben. "Musí přijít sebereflexe, protože se pak může stát, že v příštích volbách se ani nemusíme dostat do Sněmovny," řekl Onderka. Podle něj je potřeba, aby ve vedení strany byli lidé srozumitelní pro voliče. "Protože když někomu nerozumíte, tak ho nevolíte," zdůraznil Onderka. Zda se bude ucházet o funkci ve vedení strany, to zatím neřekl. Uvedl však, že nic nevylučuje, ani neslibuje.

Podle Onderky udělala sociální demokracie chybu už na březnovém sjezdu, kde nabízel změnu Jeroným Tejc, ale delegáti ho nevyslyšeli. "Stálo nás to mnoho voličů. V ČSSD bylo vždy mnoho názorových proudů a každý na sebe vázal své voliče. Pokud odstřihnete lidi jako Jiří Zimola nebo Jeroným Tejc, sociální demokracie přichází o podporu. My jsme se ale víc zabývali sami sebou a ne tím, jak jsme srozumitelní navenek," řekl Onderka.

Témata:  Roman Onderka Sociální demokracie (SOCDEM) volby 2017

Související

Aktuálně se děje

4. července 2026 14:59

Agáta Hanychová dostala rázné varování: Dopadneš jako Žilková

Agáta Hanychová je úspěšnou influencerkou a podcasterkou, ale nemělo by se zapomínat, že je především trojnásobnou maminkou. Její matka Veronika Žilková si to samozřejmě uvědomuje. A podle všeho moc dobře. Dceru dokonce v té souvislosti varovala. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Oto Klempíř

Klempíř se omluvil za fotku, záhy přišla reakce

Ministr kultury Oto Klempíř (za Motoristy) se na sociálních sítích veřejně omluvil novináři a podcasterovi Čestmíru Strakatému za sdílení společné fotografie, která vyvolala vlnu kritiky. Klempíř snímek uveřejnil v sobotu odpoledne na síti X s popiskem, že se po delší době potkali ve Varech a poděkoval za příjemný rozhovor.