reklama
Dara chce Rytmuse zpět? Je mi smutno a i dcera se po něm ptá, práskla zpěvačka - anotační obrázek
Dara chce Rytmuse zpět? Je mi smutno a i dcera se po něm…

Za sociální demokracii na ni přišel úřadující předseda Milan Chovanec a volební lídr, místopředseda Lubomír Zaorálek. „Jdeme jednat o Parlamentu České republiky, proto je to na této půdě. Proto to není v Průhonicích ani nikde jinde," řekl novinářům při příchodu Chovanec.

V Průhonicích má Babiš kancelář, ráno se tam sešel na stejné téma se zástupci KSČM. Má už za sebou také setkání s hnutím Starostové a nezávislí ve Sněmovně.

„Chceme jednat o rozdělení Parlamentu, a pokud budeme hrát opozici, tak chceme řešit naši důstojnou opoziční roli. Větší ambici nemáme," poznamenal Chovanec.

Chovanec jako další podmínku případného vládního angažmá ČSSD uvedl to, že kabinet by musel být proevropský. „V prvním kroku musíme řešit Poslaneckou sněmovnu," dodal.

Zopakoval ale, že sociální demokraté by nemohli být ve vládě s obviněným politikem. Babiš, kterého chce prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem, byl nedávno obviněn v kauze dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Pokud by ale měl být nadále stíhán, musela by ho ke stíhání vydat i nová Sněmovna.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama