reklama
Popálená Týnuš promluvila: Kterou část těla má nejvíce popálenou? A kdy se vrátí do Česka? - anotační obrázek
Popálená Týnuš promluvila: Kterou část těla má nejvíce…

Zatím nemají ani žádný zákon k projednání. Nejprve budou muset složit slib a v dalších krocích budou hlavně volit předsedu Sněmovny i její místopředsedy. Z dosavadních vyjednávání vyplývá, že v čele Sněmovny pravděpodobně stane Radek Vondráček z ANO. Volba místopředsedů by mohla být komplikovanější. Zatím není zcela jasný ani jejich počet.

Jednání na ustavující schůzi může ztížit skutečnost, že není známa sněmovní většina, která by se podílela na sestavování kabinetu. Předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš ohlásil, že skládá menšinový jednobarevný kabinet. Rozhodování na schůzi tak v podstatě nemá předem dané "noty", některá hlasování se mohou odehrávat v nahodilých spojenectvích sněmovních stran.

Při první schůzi budou poslanci sedět v lavicích hlavního zasedacího sálu v abecedním pořadí. Návrh zasedacího pořádku podle příslušnosti k jednotlivým stranickým klubům bude plénum schvalovat až na další schůzi. Nadcházející schůzi svolal v souladu se zákonem bývalý předseda dolní komory Jan Hamáček (ČSSD), který ji také bude do zvolení nového předsedy řídit. V úvodu schůze proto nejprve složí slib on a pak zbývající poslanci.

Pondělní část první schůze by mohla trvat poměrně krátkou dobu. Vedle slibu poslanci mimo jiné vyslechnou zprávu o ustavení volební komise a projednají návrh na zřízení mandátového a imunitního výboru. Poslance v prvním dni také čeká oficiální fotografování, dopoledne zasednou některé poslanecké frakce.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama