reklama

"Z výzvy k odstranění závad je patrné, že ministerstvo vnitra obdrželo v případě kandidátní listiny pana Tomana petiční archy s pouze 11 podpisy," sdělila Klára Pěknicová z tiskového oddělení ministerstva vnitra.

Toman dříve uvedl, že poslal na vnitro poštou tři balíky s petičními archy s téměř 75.000 podpisy občanů. Je přesvědčen o tom, že petiční archy odevzdával správně vyplněné, protože podpisy sbírali lidé, kterým věří.

Norbert Naxer za Výbor pro veřejné blaho dnes uvedl, že Toman kandidátní listinu podal řádně a že mu téměř všechny podpisy "byly neznámými osobami ukradeny", a to možná přímo na ministerstvu vnitra. "Jedná se o skandální volební podvod, který je v dějinách ČR zcela mimořádný, jedná se o vážné ohrožení demokracie v České republice," uvedl Naxer.

Toman proto chce podat žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu, chce se domáhat, aby byl zařazen na seznam potvrzených kandidátů. Zároveň podle Naxera podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z trestného činu maření voleb.

Toman se na svých webových stránkách označuje za stratéga a konspiračního teoretika. Uvádí, že ČR je protektorátem EU a Německa. Rozpad Československa považuje za nezákonný, a za neplatné proto označuje vše, co se od té doby stalo. Je přesvědčen, že zabránit v kandidatuře na prezidenta v nynějších volbách i v těch v roce 2013 se mu snaží stát a policie, kteří proti němu používají "lidi přímo či nepřímo spojené" s případy odsouzeného nájemného vraha Jiřího Kajínka nebo s kauzou plzeňských práv. Stát a média označuje za nepřátele lidu.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama