Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Místopředsedy Svobodných byli zvoleni Smetka, Payne, Sečkár a Zapletal

Strana svobodných občanů
Strana svobodných občanů
Foto: Jakub Hněvkovský / INCORP images

Praha - Místopředsednické místo ve Straně svobodných občanů obhájil Radim Smetka, dalšími místopředsedy se stali europoslanec Jiří Payne, člen republikového výboru strany Alois Sečkár a bývalý předseda Svobodných v Moravskoslezském kraji Jiří Zapletal.

V tajné elektronické volbě, která skončila dnes večer, je vybrali členové strany. ČTK to oznámil mluvčí strany Martin Rumler.

Vedení Svobodných je tak kompletní, předsedou strany členové v polovině listopadu zvolili zlínského krajského zastupitele Tomáše Pajonka. Vybrali ho z pěti kandidátů, o funkci usiloval mimo jiné Payne a bývalý šéf strany Petr Mach, který po neúspěchu ve sněmovních volbách s celým vedením rezignoval. Republikové předsednictvo v novém složení se poprvé sejde ve čtvrtek 30. listopadu v Praze.

Volba místopředsedů začala na internetu 22. listopadu. Každý z téměř 700 členů Svobodných v ní měl čtyři hlasy, protože se obsazovala čtyři místa. Pro Smetku a Payna se vyslovilo 48 procent hlasujících, pro Sečkára 47 procent a pro Zapletala 44 procent. Celkem kandidovalo 13 zájemců.

Témata:  Svobodní Strana svobodných občanů

Aktuálně se děje

25. května 2024 20:54

Zelenskyj před novináři zesměšnil Putina. Jeho výroky označil za nudné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil komentáře ruského prezidenta Vladimira Putina, které zpochybňují jeho legitimitu, za nudné a nezajímavé. Naopak za nelegitimního označil ruského prezidenta. Uvedl to v rozhovoru, který dnes publikoval kazachstánský server Vlasť.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Češi ovládli MS v hokeji, ve finále v Praze porazili Švýcarsko 2:0 a vybojovali zlato

V neděli večer se v pražské O2 Areně koná vyvrcholení letošního hokejového světového šampionátu v České republice, ve kterém se utkává domácí národní tým s tím švýcarským. Jedná se o historicky první vzájemný zápas těchto dvou týmů ve finále v historii MS. Česká hokejová reprezentace se pak ve finále MS objevila poprvé po 14 letech a chtěla navázat na dosud poslední zlato z roku 2010, ale i na zlato z roku 1985, kdy se naposledy domácímu (tehdy československému) týmu podařilo ovládnout turnaj na domácí půdě. To pro Švýcary se jedná o druhou účast ve finále v historii, před šesti lety získali stříbro po porážce se Švédskem. Český tým nakonec zvítězil 2:0 a odnáší si vytoužené zlato.