Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Schillerová chce na ministerstvu financí zlepšit finanční správu i zákon

Alena Schillerová
Alena Schillerová
Foto: MFCR

Praha - Nabídku na post ministryně financí v nové menšinové vládě hnutí ANO vnímá dosavadní náměstkyně ministra financí Alena Schillerová jako příležitost nastartovat a dodělat zásadní změny v resortu.

Patří mezi ně proklientská finanční správa, správa daní online nebo nový zákon o dani z příjmu. Schillerová to dnes sdělila na dotaz ČTK v sms zprávě. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes Radiožurnálu potvrdil, že Schillerová bude v jeho nové menšinové vládě ministryní financí. O důvěru chce se svým kabinetem požádat až v lednu.

"To jsou všechno dosažitelné cíle, ale často jejich realizace ztroskotala na tom, že politici a úředníci si zkrátka tak úplně nerozuměli. Věřím, že má silná stránka je ve znalosti prostředí, jeho vnitřních procesů i slabin," řekla ČTK. Dodala, že další priority nechce sdělovat dříve, než bude jmenována do funkce.

MF již připravuje nový zákon o dani z příjmu delší dobu. Měl by přinést například možnost samovyměření daně či využití internetu v daňovém přiznání. "Chceme mít stejný systém jako v Estonsku, kde lze vyplnit po internetu daňové přiznání za dvě minuty," uvedla Schillerová minulý týden. "Připravili jsme čistě úřednický návrh zákona a čekáme na politické zadání. Čekáme na vládní prohlášení, které určí nějaký trend," dodala.

Témata:  Ministerstvo financí České republiky Alena Schillerová

Související

Aktuálně se děje

4:00

Předpověď počasí na víkend. Připravte si i deštník

Poměrně teplý, ale místy také celkem deštivý. Takový má být nadcházející dubnový víkend podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší teploty překročí dvacítku, někde ale může spadnout až 15 milimetrů srážek za jediný den.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy