Praha - Policisté prohledali okolí zřícené lávky pro pěší v Praze-Tróji. Nenašli tam žádného dalšího člověka.
Uvedl to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Sdělil také, že podle statika jsou zbytky lávky silně narušené a mohou kdykoli spadnout.
Po pádu lávky se zranili čtyři lidé, z toho dva těžce. Po dalších možných zraněných pátrali policisté, hasiči a také strážníci se psem. Do pátrání byl nasazený i policejní vrtulník s termovizí.
"Toto celkové pátrání do této doby neodhalilo, že by se pod zřícenou lávkou a v jejím okolí nacházela jakákoli další osoba," uvedl Hulan.
Zřícení mostu pro pěší prošetřují kriminalisté prvního policejního obvodu a krajského ředitelství. Zdokumentovali torzo lávky i jeho okolí. "Na místo se také následně dostavil statik, který konstatoval, že zbytky mostu jsou natolik narušeny, že kdykoli hrozí jejich zřícení," sdělil mluvčí policie.
Související
20. března 2026 16:43
18. března 2026 16:01
16. března 2026 19:09
10. března 2026 15:04
10. března 2026 13:15
4. března 2026 16:56