reklama

Zájem mají lidé především o drobné spotřebiče, elektroniku, mobilní telefony a hračky. Obchodníci nevylučují, že letošní objem předvánočních útrat by mohl být rekordní. Vyplývá to z informací obchodníků o nákupech lidí o prvním adventním víkendu.

Zároveň prodejci upozornili, že v případě meziročního srovnání byl vývoj tržeb ovlivněn tím, že loni tento víkend vycházel na konec listopadu, kdy se překrýval se závěrem akce Black Friday.

"O prvním adventním víkendu jsme oproti běžnému víkendu zaznamenali narůst prodejů v řádu desítek procent. U některých kategorií a druhů zboží šlo až o 50 procent. Na návštěvnosti našich hypermarketů vidíme, že se lidé na vánoční svátky začali již připravovat a uvědomují si, že zlatá adventní neděle letos připadá na samotný Štědrý den," uvedla mluvčí Globusu Pavla Hobíková. Zvýšený zájem měli lidé podle řetězce o suroviny na pečení vánočního cukroví a o vánoční dekorace a osvětlení.

"Z prvního adventního víkendu je patrné, že lidé naplno nakupují vánoční dárky. Co se týče počtu kusů, tak výrazně stoupl prodej drobnějšího zboží. Nejpatrnější je to v divizi domácích spotřebičů. Především je zájem o kávovary a příslušenství k nim," uvedl mluvčí Mall.cz Jan Řezáč. Velmi dobře se tradičně prodávají televizory a drobnější elektronika včetně mobilních telefonů a tabletů. Dále je veliký zájem o hračky.

reklama