Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obavy o bezpečnost českých mostů? Lávka v Černošicích byla uzavřena

Pád betonové lávky u Trojského zámku v Praze si vyžádal čtyři zraněné
Pád betonové lávky u Trojského zámku v Praze si vyžádal čtyři zraněné
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Černošice (u Prahy) - Po sobotním neštěstí v Troji probíhají kontroly dalších mostů. Z bezpečnostních důvodů byla v pondělí večer uzavřena lávka přes řeku Berounku mezi Černošicemi a pražskými Lipenci.

Pražský magistrát zadal zpracování aktuálního posudku, podle kterého bude rozhodnuto o dalších krocích, uvedl na webových stránkách města starosta Černošic Filip Kořínek (Věci černošické).

Příčinou pádu lávky v pražské Troji bylo podle odborníků zřejmě přetržení zkorodovaných lan. Do vyšetření události byl dočasně odvolán šéf mostařů v Technické správě komunikací.

Na neštěstí v Praze reagoval například i středočeský Nymburk, který nechá ještě tento týden zkontrolovat svou pěší lávku přes Labe.

Témata:  mosty obecně Praha Nymburk pád betonové lávky u Trojského zámku v Praze

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 14:48

Výbuch boxu v Hnojníku: Exploze zničila výdejní místo Zásilkovny

V obci Hnojník na Frýdecko-Místecku došlo v noci na sobotu k silné explozi, která vážně poškodila samoobslužné výdejní boxy. Oznámení o poničeném zařízení přijala policie na tísňové lince 158 v nočních hodinách. Prvosledová hlídka po příjezdu na místo potvrdila, že značná část výdejního místa byla zničena výbuchem, jehož přesná příčina zůstává předmětem intenzivního vyšetřování.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Česko na Staroměstském a Václavském náměstí mohutně demonstruje na podporu Pavla

OBRAZEM: Demonstrace na podporu Pavla ucpala Prahu. Staroměstské i Václavské náměstí zaplnilo asi 90 tisíc lidí

Dnes odpoledne proběhla v Praze rozsáhlá demonstrace, kterou na podporu prezidenta Petra Pavla svolal spolek Milion chvilek pro demokracii. Účastníci zaplnili nejen Staroměstské náměstí, ale také Václavské náměstí, kam se organizátoři rozhodli akci rozšířit právě kvůli mimořádně vysokému zájmu veřejnosti, který předčil původní očekávání. Hned v úvodu organizátoři také upozornili, že ačkoliv Motoristé získali ve volbách jen 6,5 procenta hlasů, chovají se, jako by jim to tu patřilo.