Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejedlý zůstává poradcem Zemana, Lukoil pokutu zaplatil

Cisterna LUKOIL na letišti v Praze
Cisterna LUKOIL na letišti v Praze
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - České zastoupení Lukoil Aviation Czech splatila státu pokutu 27,7 milionu korun i s úroky, přesně jak ji uložil soud. Původně se zprávou přišla Česká televizi, informaci následně potvrdil ČTK sám Nejedlý.

Nejedlý ČTK řekl, že pokutu zaplatil v plné výši i s úroky z prodlení ještě předtím, než mu bylo doručeno rozhodnutí soudu. "Chci mít tuto záležitost vyřešenou jednou pro vždy a zůstane mi jenom bolest, že soud rozhodl o tom, že nevznikla škoda, ale penále platí. Takže platím za něco, co mě bolí, ale takový život je," řekl.

Firma Lukoil Aviation Czech se o zaplacení smluvní pokuty soudila se Správou státních hmotných rezerv (SSHR). Spor se týkal kontraktu na obměnu zásob leteckého petroleje, který SSHR s Lukoil Aviation Czech uzavřela v roce 2009. Firma, která byla součástí ruské ropné společnosti Lukoil, odebrala petrolej za 275,6 milionu korun. Vrátila ale necelou polovinu. Soud koncem dubna pravomocně rozhodl, že společnost musí kvůli svému jednání zaplatit pokutu.

Původně nechtěl prezident Zeman situaci komentovat, čekal až na vyjádření soudu. Nakonec podmínil zaplacení pokuty pro setrvání Nejedlého na místě svého poradce. I tak ale Nejedlý nemá místo jisté.

Jednatelem Lukoil Aviation Czech byl Nejedlý podle Sbírky listin téměř osm let do loňského června. Majitelem firmy je nyní nizozemská LUKOIL Aviation B.V.

Témata:  Lukoil Martin Nejedlý Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

1. dubna 2025 13:08

Tohle se nečekalo. Anna Slováčková a moment, který chce zažít každý umělec

Anna Slováčková bojuje se zákeřnou rakovinou, ale zároveň se snaží pokračovat i v normálním osobním i pracovním životě. Jejím posledním počinem v hudební kariéře je duet s rapperem Lipem. Právě on nyní prozradil, jak se písničce daří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy