reklama

"Vzhledem ke zvýšenému počtu přepravovaných zásilek tedy může docházet i k prodloužení jejich dodací doby. Česká pošta však dělá vše pro to, aby byla co nejkratší. Ať už přijímáním brigádníků či vzájemnými výpomocemi zaměstnanců napříč celým podnikem," řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení České pošty.

Už teď je jasné, že objem doručených zásilek překoná loňský rok, kdy pošta v největší špičce 19. prosince odbavila 328.700 balíků. Letos tento výsledek překonala o 13.000 kusů již 20. listopadu. V běžném dni, například v květnu, doručuje denně kolem 152.000 balíků.

Kurýrní služba DPD kvůli obavám z přetížení své sítě se rozhodla nové klienty nepřijímat. U těch stávajících přestala přijímat platby v hotovosti a přešla pouze na placení bankovním převodem.

Posledním dnem, kdy je možné objednat zboží z e-shopu, aby dorazilo do Štědrého dne, je pondělí 18. prosince. Při objednávce v tento den garantuje doručení 90 procent internetových obchodů. O den později slibuje včasné dodání 74 procent e-shopů. Vyplývá to z údajů srovnávače cen Heureka.cz.