Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kontrola Hlávkova mostu v Praze je u konce, data budou vyhodnocena do týdne

Praha
Praha
Foto: Pixabay

Praha - Technická správa komunikací (TSK) dnes ukončila dvoudenní testování statiky pražského Hlávkova mostu, který je ve špatném technickém stavu. Měření na mostě, který spojuje Nové Město přes ostrov Štvanice s Holešovicemi, komplikovalo dopravu.

V každém směru byl uzavřen jeden jízdní pruh a na magistrále se tvořily kolony. Po dnešním poledni se provoz na mostě vrátil do normálu. K preventivní kontrole mostu TSK přistoupila po nedávném pádu trojské lávky a získaná data jí poslouží při přípravě plánovaných oprav mostu. 

Původní konstrukce mostu je asi z roku 1914 a v 60. letech k ní byla přistavěna nová. Obě konstrukce jsou v příčném směru spojeny zhruba dvěma stovkami přechodových železobetonových desek. V době měření desky zatížila tramvajová souprava a plně naložené nákladní auto. Pohyby následně měřily snímače ze spodní strany desek pod mostem. Získaná data budou vyhodnocena do týdne.

TSK plánovalo měření Hlávkova mostu už dříve, vzhledem k situaci s trojskou lávkou ho ale urychlilo. Lávka přes Vltavu spojující Císařský ostrov s Trojou se zřítila před týdnem, zraněni byli čtyři lidé, z toho dva těžce. Příčina pádu stále není známa. Od výsledků měření na Hlávkově mostě TSK nečeká žádné překvapivé výsledky, poslední zkoušky má z loňského roku.

Témata:  Praha mosty obecně

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 9:04

Tatiana Dyková vynechala divadlo. Řekla, zda je ohrožena její další účast ve StarDance

StarDance má letos jinou podobu, takže se vůbec poprvé mohli vrátit na parket úspěšní účastníci dosavadních řad. Nabídku České televize přijala i Tatiana Dyková, dokonce už během šňůry jednou triumfovala. Nyní ale vyvstala otázka ohledně její další účasti. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Marian Jurečka v Poslanecké sněmovně

Platy státních zaměstnanců: Bezpečnostní složky a učitelé je mají jisté, zbytek čeká na novou vládu

Středeční jednání vlády s odboráři nepřineslo shodu v otázce růstu platů ve veřejné sféře pro nadcházející rok. Proto prozatím zůstávají v platnosti pouze dřívější ujednání týkající se platů učitelů a bezpečnostních složek. Očekává se, že končící kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) tato dříve dohodnutá navýšení potvrdí už příští týden. Další rozhodování o platech ale spadne do kompetence nové vlády, která vzejde z proběhlých voleb.