Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Moravského Berouna ráno vykolejil vlak, narazil do spadlého stromu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Moravský Beroun (Olomoucko) - U Moravského Berouna dnes časně ráno vykolejil osobní vlak. Podle webu Českých drah najel do spadlého stromu.

Provoz na trati v úseku mezi Moravským Berounem a Valšovem je přerušen. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, zajištěna je náhradní autobusová doprava. Kvůli silnému větru zasahovali v terénu několikrát hasiči.

Nehoda se stala na pomezí Olomouckého a Moravskoslezského kraje ve 04:40. "Vlak jedoucí na trati mezi Olomoucí a Opavou narazil v úseku mezi Moravským Berounem a Valšovem do stromu a vykolejil. Nikdo nebyl zraněn, cestující byli přepraveni. Za pomoci Správy železniční dopravní cesty bude vlak vrácen na koleje," řekla ČTK mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Dráhy zajistily v úseku Dětřichov nad Bystřicí - Valšov náhradní autobusovou dopravu. Podle ČD potrvá do 09:00, čas je ale pouze orientační.

Kvůli silnému větru vyjížděli v Olomouckém kraji do terénu několikrát také hasiči. Dosud mají na kontě 11 událostí.

Témata:  vlaky vlaková neštěstí nehody vlaků

Související

Aktuálně se děje

2. srpna 2025 8:51

Laďka Něrgešová není sama. Kolik lidí slyší zdrcující verdikt lékařů?

Laďka Něrgešová se od lékařů dozvěděla zdrcující zprávu. á v hlavě nádor zvaný glioblastom. Jde o rychle rostoucí nádor centrálního nervového systému, který vzniká z podpůrných buněk nervové tkáně. V Česku je přitom ročně diagnostikováno přibližně 350 případů glioblastomu, nádoru, jehož léčba je mimořádně obtížná. Hlavním problémem je, že nádorové buňky rychle prorůstají do zdravé mozkové tkáně, což znemožňuje jejich úplné chirurgické odstranění. Tento typ nádoru má také vysokou pravděpodobnost recidivy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy