Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V babyboxu v Krnově byl nalezen novorozený chlapeček

BabyBox
BabyBox
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Krnov (Bruntálsko) - Do babyboxu v Krnově na Bruntálsku dnes krátce po půl osmé ráno někdo odložil novorozeného chlapečka.

Jde o třetí dítě odložené do krnovského babyboxu za pět let jeho existence. Letos lidé do babyboxů odložili 16 dětí, celkově už 162. ČTK o tom dnes informoval zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Dítěti dal jméno Václav podle sponzora babyboxů.

"Zdravotníci z babyboxu (u krnovské nemocnice) vyjmuli zcela novorozeného chlapečka, navážili mu 2600 gramů a Šárka Tavandzi, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, mi řekla, že je na pohled zdravý a do babyboxu byl odložen nahý, zabalený ve dvou dekách - modré a žluté," uvedl Hess.

Naposledy do krnovského babyboxu někdo odložil dítě letos 13. října, šlo o novorozenou holčičku.

Témata:  BabyBox EuroZprávy.cz děti

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 21:24

Sean „Diddy“ Combs byl uznán vinným ze dvou trestných činů. Většiny obvinění ho soud zprostil

Sean „Diddy“ Combs byl ve středu uznán vinným ze dvou federálních trestných činů přepravy za účelem prostituce, zatímco byl zproštěn nejvážnějších obvinění ze spiknutí za účelem vydírání (RICO) a obchodování s lidmi. Rozhodnutí poroty, které přišlo po týdnech výpovědí a důkazů, znamená částečné vítězství pro hudebního magnáta – avšak s přetrvávajícími právními hrozbami a trvalými dopady na jeho reputaci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy