Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předseda Idealistů Hejduk chce být místopředsedou ČSSD

Radim Hejduk
Radim Hejduk
Foto: Facebook

Praha - Na místopředsedu ČSSD bude na únorovém mimořádném sjezdu kandidovat předseda spolku Idealisté.cz Radim Hejduk.

Šestka pražské kandidátky sociální demokracie v loňských sněmovních volbách představila na webu svůj program s názvem Nebát se 21. století, ve kterém se soustředí například na vzdělávání, digitalizaci, ale hovoří i o možných změnách v daňovém systému.

Sedmadvacetiletý Hejduk na svých internetových stránkách uvádí, že ČSSD na tom v současnosti není nejlépe. "Mediální výstupy se kupí maximálně kolem personálií bez obsahu. Nebo se vyzývá k diskusi, která měla proběhnout už dávno," píše. Kandidatura do nejužšího vedení je podle něj výsledkem toho, že už nemůže přihlížet, co se děje, a proto přichází s jasnou programovou vizí.

Okresní a krajské organizace sociální demokracie v lednu pořádají nominační konference, kde se připravují na únorový mimořádný sjezd.

Témata:  Sociální demokracie (SOCDEM) Radim Hejduk

Související

Aktuálně se děje

27. března 2026 4:00

První předpověď počasí na Velikonoce. Očekává se zlepšení

Předpověď počasí na velikonoční svátky je mimořádně žádaná. Meteorologové už přitom začínají tušit, jak bude. A mají alespoň částečně dobré zprávy. Počasí se totiž má před svátečním víkendem zlepšovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy