Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Horáček a Hilšer nabídli Drahošovi pomoc v kampani

Michal Horáček
Michal Horáček
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Postupujícího do druhého kola prezidentské volby Jiřího Drahoše přijeli do volebního štábu podpořit dosavadní soupeři Marek Hilšer a Michal Horáček. Nabídli mu pomoc při volební kampani proti Miloši Zemanovi.

Hilšer za Drahošem přijel i se svou ženou. Uvítal, že se Drahošovi podařilo uspět. "Kdybyste potřeboval nějakou pomoc, tak jsem rozhodně připraven," řekl. Drahoš podporu ocenil. "Hrozně si vážím, že jste sem přišel," řekl. Poděkoval Hilšerovi za rytířské soupeření a řekl, že pokud by uspěl Hilšer, podpořil by ho. Hilšera poté pozval k baru.

Po několika minutách do štábu dojel i Horáček. Drahošovi řekl, že má vynikající výsledek a vynikající předpoklady. "Všichni vás musíme podpořit, my, co chceme zůstat na západě, co chceme zůstat ve slušné společnosti," řekl Horáček. Poděkovali si za férové soupeření. Shodli se, že nyní Drahošovi "bude hůř". "Do půl hodiny na vás začnou ty ošklivé věci," řekl Horáček.

Horáček posléze dodal, že pokud by měl Drahoš zájem, bylo by dobré, aby ho ostatní kandidáti podpořili osobní přítomností. Drahoš řekl, že se určitě domluví. "Cením si té nabídky i toho, že jsou oba pánové tady. I toho, že mi svou podporu takto explicitně vyjadřují," poznamenal Drahoš.

Témata:  Jiří Drahoš Michal Horáček volby 2018 Marek Hilšer

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 19:35

Nad Sixtinskou kaplí se objevil bílý kouř. Papež Lev XIV. je Američan

Kardinálové zvolili nového papeže. Stal se jím americký kardinál Robert Francis Prevost. Bílý kouř vyšel z komína na střeše Sixtinské kaple ve čtvrtek po 18. hodině. Identita nového papeže, který přijal jméno Lev XIV., byla odhalena asi o hodinu později. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy