Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Usnesení o vydání Babiše a Faltýnka by měla policie obdržet v nejbližší době

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Policie by měla brzy dostat sněmovní usnesení o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Oba politici jsou podezřelí z podvodu při získání 50milionové dotace na farmu Čapí hnízdo. Vinu odmítají.

Rozhodnutí odcházejí z dolní komory dnes. "Předpokládám, že se tak již stalo," uvedl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Usnesení podepsal v pátek. Elektronickou cestou obdržela policie zprávu podle informací předsedy mandátového a imunitního výboru Stanislava Grospiče (KSČM) už v pátek. Dnes bylo policistům vypraveno usnesení v papírové podobě.

Zákon o jednacím řádu dává Sněmovně pro odeslání dokumentu policii pětidenní limit od přijetí usnesení. Vedle předsedy dolní komory usnesení podepisuje také ověřovatel schůze.

Až policie vyrozumění od Sněmovny dostane, vypracuje a zašle oběma poslancům rozhodnutí o pokračování trestního stíhání.

Babiš i Faltýnek vinu popírají, mluví o politických motivech stíhání. Spolu s nimi v případu figuruje dalších devět lidí. Patří k nim Babišova manželka Monika Babišová a jeho dvě dospělé děti z prvního manželství.

Témata:  Andrej Babiš Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky EuroZprávy.cz Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

17. listopadu 2025 5:00

Zimní počasí je tady. Do Česka dorazí ochlazení, sníh, náledí a mrazy

Česko dnes čeká citelné ochlazení, které přinese výrazná studená fronta. Dešťové srážky budou během dne postupně přecházet ve sněžení, přičemž sněhové vločky se mohou objevit i v polohách kolem 500 metrů nad mořem. Dokonce i níže se mohou objevit smíšené srážky, uvedl ČHMÚ.cz na facebooku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi dnes také demonstrovali. (17.11.2025)

Tisíce Čechů demonstrovaly na Staroměstském náměstí

V den výročí 17. listopadu zaplnilo Staroměstské náměstí v Praze více než 15 tisíc lidí, kteří přišli společně s Milionem chvilek pro demokracii oslavit svobodu, odvahu a občanskou soudržnost. Letošní shromáždění s názvem Česko není na prodej připomnělo, že i po 36 letech od Sametové revoluce zůstává v zemi silná občanská společnost, která nechce přihlížet rozkladu důvěry, zneužívání moci ani oslabování demokratických institucí.