reklama

Kampaň před druhým kolem poměrně podrobně sledují ruská centrální i regionální média. Část neskrývá otevřené sympatie k Zemanovi.

Ruský krajně nacionalistický server Russkij mir obvinil Drahoše, že české obyvatelstvo straší. Stejně orientovaná televizní stanice Cargrad na webu napsala, že prezident Zeman v první debatě svého protikandidáta "usadil". Drahoš se prý svými prohlášeními o Rusku snaží voliče zmást.

Českým prezidentským volbám se v komentáři věnovala redakce "levicově vlasteneckého" serveru Krasnaja vesna (Rudé jaro). Připomíná výhrady místní opozice k průběhu ruských prezidentských voleb v roce 2012, které údajně "vyvrátila nezávislá prověrka patrioticky orientovaných aktivistů". Ve volbách, podle liberální opozice zfalšovaných, tehdy zvítězil Vladimir Putin.

"Uběhlo několik let a trend se díky Spojeným státům dostal na novou úroveň," píše se v komentáři. "Nyní opoziční síly v řadě zemí obviňují ze svých neúspěchů Rusko. Rusko prý volby ovlivnilo, a proto v nich prohráli. Žádné důkazy přirozeně nejsou, jde jen o prázdná obvinění," konstatovala Krasnaja vesna.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama