reklama

Vlastník Čapího hnízda, společnost Imoba, je součástí koncernu SynBiol, který měl předloni tržby 3,4 miliardy korun. Takže o malý podnik opravdu nejde. Do loňského února byl jediným akcionářem SynBiolu současný premiér v demisi, poté společnost vložil do svěřenského fondu. Sám Babiš dnes informaci o dotacích odmítl komentovat.

Nápadu na dotace se ale chytl expremiér a jeden z neúspěšných kandidátů na prezidenta Mirek Topolánek. „Asi dám dohromady pár ex-kolegů, co rezignovali, optikou dneška pro prkotiny, a zažádáme si o dotace na vola,“ zažertoval na twitteru.

Radu, jak zaručeně dotací získat, mu pak poskytl exministr financí a poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. „Když se zaregistrujete jako dceřinná firma Agrofert holding, tak máte slušnou šanci...“ pobavil se na Babišův účet.

„'Se SynBiolem nemám nic společného'. To říká bez uzardění jediný beneficient zisků té firmy. Vysvětlí 'proškolení a nezávislí' novináři z ČRO a MAFRA lidem, že je to podvodník a lhář?“ uvedl také Kalousek s odkazem na kauzu kolem reportáže Janka Kroupy o Agrofertu.

reklama