Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Praze vyhrožoval muž bombou, odvezli ho na psychiatrii

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - V jednom z bytů ve Famfulíkově ulici v pražských Kobylisích se dnes zabarikádoval muž (33) a vyhrožoval svému okolí odpálením bomby. Policisté ho zhruba po dvou a půl hodinách zadrželi. Po předběžném vyšetření byl převezen do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

Policisté přijali telefonát o incidentu na tísňové lince 158 krátce po 11:00. Do Kobylis vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, hasiči, záchranáři i vyjednavač.

"Obyvatelé dotčeného bloku byli evakuováni a celé okolí bylo uzavřeno. Magistrát hlavního města Prahy s ohledem na okolnosti a panující nízké teploty vyslal k události i vyhřátý autobus," uvedla na webu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Po 13:00 dorazila také pražská zásahová jednotka, zhruba půl hodiny nato se podařilo zabarikádovaného muže zajistit a byt prohledat. Žádný výbušný systém policisté nenašli.

Témata:  krimi Praha bomby Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí se o víkendu změní, teplo vystřídá déšť

Nadcházející víkend nabídne dvě tváře jara. Zatímco sobota bude přát výletům a venkovním aktivitám, v neděli musíme počítat s citelnou změnou a deštníky budou nezbytnou výbavou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Mark Rutte a Andrej Babiš

OBRAZEM: Rutte dorazil do Prahy. Babiš slíbil plnění aliančních závazků

Prahu dnes nečekaně navštívil generální tajemník NATO Mark Rutte. Aliance jeho cestu oznámila na poslední chvíli, pouhý den předem, což podtrhuje naléhavost témat, která byla na programu. Jediným bodem krátké návštěvy bylo podvečerní jednání s premiérem Andrejem Babišem na Úřadu vlády, kde oba politici diskutovali především o budoucím směřování české obranyschopnosti a závazcích vůči Alianci.