reklama

"Do pražských voleb si věříme, budeme se snažit je vyhrát. Pokud si udržíme podporu lidí, kteří nás v Praze volili do sněmovny, podaří se nám to," uvedl předseda zastupitelského klubu Pirátů a pražský místopředseda strany Adam Zábranský. Doplnil, že rozhodnutí se netýká městských částí, kde o případných koalicích budou rozhodovat místní sdružení.

Kandidátku budou Piráti v Praze sestavovat v primárních volbách, do kterých se mohou hlásit nejen členové strany, ale i příznivci, kteří se registrují na internetovém fóru. Primárky na lídra pražské kandidátky vyhlásila strana začátkem února, rozhodnutí by mělo padnout na přelomu února a března.

V roce 2014 kandidátku v Praze vedl dnešní poslanec Jakub Michálek, který před časem na zastupitelský mandát rezignoval, aby se věnoval práci ve Sněmovně.

Komunální volby v Praze na podzim 2014 vyhrálo ANO se ziskem 17 zastupitelů v 65členném zastupitelstvu. Těsně za ním s 16 křesly skončila dosud vládnoucí TOP 09. Po osmi mandátech získaly Trojkoalice, ODS a ČSSD. Piráti mají stejně jako KSČM čtyři křesla.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama