reklama
Řepkovi bouchly saze? Zažaluje rovnou celou televizi! - anotační obrázek
Řepkovi bouchly saze? Zažaluje rovnou celou televizi!

České úřady zatím totožnost zadrženého výslovně nekomentovaly, Turecko ho však identifikovalo jako kurdského politika Sáliha Muslima.

"Nevíme, kde se ten člověk nachází, kdo má o něm rozhodovat. Když jsem vyčerpal možnost být informován ze strany soudů, oba říkají, že s tím nemají nic společného, tak se chceme zeptat ministerstva vnitra, kde tan člověk je," uvedl kurdský lékař a podnikatel Yekta Uzunoglu, který se případem zabývá,Uzunoglu. Kvůli kauze přicestoval ze Švýcarska.

Podporovatelé zadrženého muže prošli centrem Prahy a zastavili se před ministerstvem vnitra. Skandují také hesla proti tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi.

Turecko prozatím českou stranu požádalo o vzetí muže do předběžné vazby. Pokud tomu soud vyhoví, musí Turci do 40 dnů od zadržení podat žádost o vydání, jinak bude muž propuštěn. Soud bude o případné předběžné vazbě rozhodovat dnes nebo v úterý. Policie musí muže předat soudu do 48 hodin od zadržení. Soud pak musí do 24 hodin rozhodnout. Muž byl zadržen v noci ze soboty na neděli.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama