Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dalík u Nejvyššího soudu neuspěl s dovoláním v kauze pandurů

Marek Dalík
Marek Dalík
Foto: Česká televize

Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání lobbisty Marka Dalíka v kauze podvodu při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu. Nový pravomocný verdikt padl na konci loňského července a Dalíkovi přitížil. Místo čtyř si má odpykat pět let.

Soud rozhodl o dovolání už 22. února, výsledek ale nezveřejnil s tím že nejprve je třeba vypracovat odůvodnění a poté rozhodnutí doručit účastníkům řízení.

Ve vleklé kauze šlo už o druhé Dalíkovo dovolání. Lobbista a někdejší pravá ruka bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS) byl v případu odsouzen k pěti letům vězení, které si v současnosti odpykává.

Ve vleklém procesu byl původně odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody za to, že si při neformální schůzce k nákupu pandurů řekl v listopadu 2007 o úplatek pro někoho z české vlády. Po zástupci firmy Steyr, která obrněné vozy dodávala, žádal podle trestního spisu půl miliardy korun. Tento rozsudek byl loni na jaře zrušen.

Následný verdikt Dalíkovi o rok přitížil. Soud dospěl k názoru, že podváděl, když se pokusil ze zbrojařů vylákat peníze.

Témata:  Marek Dalík kauza nákupu transportérů Pandur Nejvyšší soud

Související

Aktuálně se děje

18. července 2025 8:22

Svět adrenalinového sportu truchlí. Felix Baumgartner zahynul při paraglidingu

Rakouský extrémní sportovec Felix Baumgartner, jenž před necelými třinácti lety seskočil ze stratosféry, tragicky zahynul ve věku 56 let. Osudnou se mu stala čtvrteční nehoda při paraglidingu ve městě Porto Sant'Elpidio v Itálii. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy