Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lobbista Dalík zůstane ve vězení, Ústavní soud mu zamítl stížnost

Marek Dalík
Marek Dalík
Foto: Reprofoto YouTube

Brno - Lobbista Marek Dalík zůstává ve vězení. Ústavní soud odmítl jeho stížnost jako neopodstatněnou.

Uvedla to dnes Česká televize. Dalík si ve vězení odpykává pětiletý trest za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu.

"Mohu potvrdit, že Ústavní soud stížnost odmítl. Blíže to nyní komentovat nebudeme, odůvodnění anonymizovaného usnesení bude k dispozici příští týden v databázi," řekl ČTK vedoucí odboru vnějších vztahů a protokolu Vlastimil Göttinger. Ústavní soud obdržel Dalíkovu stížnost letos 30. dubna. Dalík vinu dlouhodobě popírá.

Dalík původně dostal trest čtyř let za mřížemi za to, že si při neformální schůzce ohledně nákupu pandurů řekl v roce 2007 o úplatek pro někoho z české vlády. Po zástupci firmy Steyr, která obrněné vozy dodávala, žádal podle trestního spisu půl miliardy korun. Tento rozsudek byl loni na jaře zrušen.

Témata:  Marek Dalík

Související

Aktuálně se děje

30. ledna 2026 21:52

Po dohodě čeká žalobu. Jaromír Soukup naznačuje další zvrat ve sporu s Agátou

Leden přinesl dohodu bývalých partnerů Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa na rozdělení péče o dceru Rozárku. Vypadalo to, že válečná sekera je zakopána, jenže napětí mezi dvojicí známých osobností českého šoubyznysu začíná opět stoupat. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

V Praze se dnes stejně jako v jiných evropských městech sešli odpůrci údajné islamizace Evropy, migraci či Evropské unie.

Do Prahy míří desetitisíce lidí. Na demonstracích podpoří prezidenta Pavla

Spolek Milion chvilek svolává své příznivce na mimořádné shromáždění, které má vyjádřit jasnou podporu prezidentu republiky. Akce s názvem Stojíme za prezidentem se uskuteční dnes od patnácti hodin v centru Prahy. Podle organizátorů je situace natolik vážná, že už není možné mlčet a nečinně přihlížet aktuálnímu dění na politické scéně.