reklama

V dnešních Otázkách Václava Moravce České televize to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

"My ho (účet) chceme založit, aby bylo jasně vidět, kolik skutečně se na důchody vybírá," prohlásil Babiš. Podle něj není možné, aby důchodový účet vznikl současně s důchodovou reformou. "Ten může vzniknout až někdy 2020, my musíme udělat tu reformu," uvedl.

Podle něj měl účet nevzniknout již dříve. "Pan prezident (Miloš Zeman) byl premiérem, s panem (tehdejším ministrem průmyslu Miroslavem) Grégrem (ČSSD) prodali Transgas za 135 miliard a měl být vytvořen důchodový účet a někdo potom ty peníze zašantročil," řekl.

"My samozřejmě bychom chtěli v rámci důchodové reformy přijít s podnikovým důchodovým připojištěním, tak jak je to standardní v Evropě," uvedl Babiš. Poukázal na to, že z tuzemska odchází 250 miliard korun na dividendách do zahraničí. "Ty firmy tady zainvestovaly, ale samozřejmě my potřebujeme, aby tady nechaly víc peněz, nejenom v investicích a možná i podpoře sportu, kultury, ale hlavně i pro ty zaměstnance," řekl. V rámci důchodové reformy se chce zaměřit i na to, že některé profese nemohou pracovat až do 65 let, zaměřit se chce i na ženy s nízkými důchody nebo starodůchodce.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama