reklama

Loupež v Hradební ulici se stala 8. září 2015 před polednem. Pachatelé ke klenotnictví přijeli na motocyklu. Jeden měl pistoli. "Do prodejny vstoupili s přilbami a kuklami na hlavách, aby zamezili své identifikaci," uvedl státní zástupce Leo Foltýn.

Prodavačka podle něj mužům nekladla odpor a křičela o pomoc. Pachatelé proto začali do tašky ukládat šperky z vypáčené zásuvky a vitrín. U klenotnictví se však objevili dva kolemjdoucí, kteří se lupiče pokusili zadržet. Jeden z pachatelů na ně vystřelil a jednoho zranil na noze. Druhý kolemjdoucí měl zraněné oko od střepu ze skleněných dveří do prodejny, které lupiči rozbili, když se je svědci pokusili zadržet. Pachatelé podle státního zástupce nechali na místě tašku se šperky, šroubovák a páčidlo a odjeli na motorce.

Skalický u soudu vinu odmítl. "Vůbec nerozumím tomu, jak jsem se sem dostal. Nikdy jsem v klenotnictví v Uherském Hradišti nebyl. S loupeží nemám nic společného," řekl. Do města občas jezdil do akvaparku, jinak ho údajně nezná. Dodal, že motocykl lupičů ani jejich vybavení zachycené na kamerách nepoznává. Obžaloba se opírá především o pachové stopy z místa činu.

Z výpovědi jednoho z mužů, kteří chtěli lupiče zadržet, vyplývá, že viděl dvojici vejít v přilbách dovnitř, odkud se začal ozývat křik a řinčení skla. Neúspěšně se pokusil zavolat telefonem policii, poté zahlédl neznámého muže, který držel dveře do klenotnictví. Menší z lupičů, řidič, podle něj dveře prokopl, druhý pachatel je poté rozbil páčidlem. "Vyšší na nás namířil pistoli, muž vedle mně říkal, že nevidí. Šli jsme do boku a uvolnili jsme ty dveře," řekl.

Z prodejny podle něj vyšel vyšší z lupičů a poté menší s taškou na rameni. "Částečně jsem ho zpacifikoval k zemi. Otočil jsem se zády, ozval se výstřel a ten spolujezdec mě střelil do pravé nohy. Bolestí jsem začal padat na koberec. Neustále jsem tašku držel za popruhy, odhodil jsem ji dozadu za sebe. Oni začali utíkat pryč z prodejny," doplnil svědek. Skalický podle něj výškou odpovídá jednomu z pachatelů.

Podle druhého z očitých svědků mohlo přepadení trvat zhruba minutu. Poté, co zaslechl křik, vešel do obchodu a uviděl dva zloděje. "Jeden rozbíjel vitríny a vytahoval to zlato, byl menšího vzrůstu, tak jsem si říkal, že bych si na něj troufl. Začal sahat pod bundu, tak jsem dostal strach, že vytáhne nějakou zbraň. Tak jsem šel ven a napadlo mě podržet dveře," řekl muž. I on připustil, že je výška Skalického podobná jako u pachatele.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama