reklama

Rodině mohou přispět lidé na sbírkový účet 43-6729060267/0100 VS 111. "Panu starostovi jsme pro tuto rodinu nabídli jak pomoc materiální, tedy oblečení, deky, boty, potraviny, tak i finanční pomoc z Tříkrálové sbírky. Jde o 25.000 korun, což považujeme za první pomoc na nejnutnější věci, které potřebují pro život," uvedl ředitel Oblastní charity Znojmo Evžen Adámek.

Obec Oleksovice z rozpočtu vyčlenila 50.000 Kč na financování nezbytně nutných oprav poničeného domu. Pozůstalí zatím mohou využít náhradního ubytování ve vedlejší obci Stošíkovice.

U požáru hasiči v pondělí zasahovali přibližně od 4:00, plameny zlikvidovali po více než dvou hodinách. Požár kompletně zničil jednu místnost, ve které byly děti. Kouř a sálavé teplo poškodily další místnosti včetně chodby. Dospělí s výjimkou invalidní nejstarší obyvatelky domu byli při příjezdu hasičů venku. Hasiči pak vynesli ze zakouřeného objektu děti a seniorku. Dvě z dětí se záchranáři ještě pokoušeli resuscitovat, ale bez úspěchu.

Příčinu požáru vyšetřovatelé zatím neurčili, může to trvat týdny až měsíce. Vícegenerační rodina měla domek pronajatý, pocházela odjinud. Rodina podle starosty v Oleksovicích žila asi dva roky. Šlo o ženu s dětmi, její matku s partnerem a babičku.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama