Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba v pražském autobuse, policie zadržela další podezřelé

MHD
MHD
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Praha - V noci na dnešek byli zadrženi další dva účastníci vážného incidentu v autobusu MHD na pražském Smíchově. Z plynové pistole podle kriminalistů střílel 51letý Čech, kterého zadrželi hned v úterý na místě.

"Díky poznatkům od všímavých občanů kriminalisté za asistence policistů Speciální pořádkové jednotky oba podezřelé cizince v noci zadrželi a nyní s nimi provádějí standardní úkony v rámci trestního řízení," uvedla dnes mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Na místo střelby policie vyjížděla v úterý v 15:15. Incidentu ale předcházela potyčka, jejíž aktéři autobus číslo 244 opustili ještě před příjezdem policie.

Podle záběrů z bezpečnostních kamer si jeden z útočníků odnesl zbraň s sebou. Tento muž byl navíc s největší pravděpodobností zraněn, krvácel z ucha.

Témata:  krimi Praha MHD Praha Autobusy

Aktuálně se děje

6. srpna 2026 21:58

Helena Vondráčková se zamilovala na Bali

Helena Vondráčková obětovala život kariéře v hudebním průmyslu, ale i osudové lásky se nakonec dočkala, když se potkala s Martinem Michalem. Manžel populární zpěvačky si na ni v okamžiku, kdy přeskočila jiskra, myslel už dlouho. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy