reklama

Nynější jednání ANO se sociální demokracií o společném koaličním kabinetu, který by mohli podpořit komunisté, jsou vcelku úspěšná a květnový termín se zdá realistický, řekl dnes prezident v TV Barrandov. Za klíčový považuje dubnový sjezd sociální demokracie, možná i KSČM, a také vnitrostranické referendum ČSSD o podobě vlády, dodal.

ANO, ČSSD a KSČM mají ve dvousetčlenné Sněmovně dohromady 108 poslanců. I kdyby někteří sociální demokraté Babišovu vládu nepodpořili a koalice by se opírala o hlasy alespoň 105 poslanců, považoval by ji Zeman za poměrně stabilní. Nejtěsnější většina 101 hlasů by byla příliš křehká. A to by Zeman podle svých slov nechtěl.

Část politiků ČSSD nechce podpořit vládu kvůli Babišovi, který je trestně stíhán za údajný podvod při získání dotace pro Čapí hnízdo. Při posledních jednáních se o Babišovi už moc nemluví, poznamenal dnes prezident.

Zeman zopakoval, že dal Babišovi značný časový prostor, aby Babiš nebyl pod tlakem a podařilo se mu domluvit vládu s důvěrou. „Potom odpadnou ty nesmyslné žvásty, že nám vládne vláda bez důvěry," dodal.

1 komentář (Poslední 23.03. 08:48) Napište svůj názor

reklama