Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velikonoce na silnicích nebyly veselé: Zemřeli čtyři lidé, rizikem jsou sváteční řidiči

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Praha - Podle policie jsou Velikonoce z hlediska bezpečnosti na silnicích jedním z nejrizikovějších období roku. O tomto prodlouženém víkendu zemřeli na českých silnicích čtyři lidé, což je o dvě oběti méně než loni.

Zatím poslední smrtelná nehoda se stala v pondělí odpoledne v Karviné. Srážku s autem nepřežil chodec.

V pátek zemřel v Městci Králové na Nymbursku řidič po nárazu do stromu, v Mariánských Lázních chodec, kterého srazil řidič na přechodu pro chodce, když jel na červenou a v Brně nepřežil nehodu dvou osobních aut jeden člověk.

O Velikonocích bývá na silnicích zvýšený provoz. Lidé často cestují za příbuznými na větší vzdálenosti a mnohdy vyjíždějí i sváteční řidiči nebo lidé, kteří v zimě neřídí a za volant usednou po dlouhé době.

Od roku 2000 byl dosud nejtragičtější velikonoční víkend v roce 2003, kdy zemřelo při nehodách 25 lidí.

Témata:  Velikonoce dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

2. června 2026 5:00

Počasí bude do pátku jako na houpačce. Slunečné dny bude střídat déšť

Českou republiku čeká v příštích dnech poměrně proměnlivé počasí, ve kterém se vystřídají teplejší dny s deštivými vlnami. Nejbližší dny přinesou jak letní teploty překračující pětadvacet stupňů Celsia, tak i výraznější ochlazení provázené srážkami a ojedinělými bouřkami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy