Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž podle policie na Žižkově zapálil karavan se třemi lidmi, hrozí mu přísný trest

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Praha - Policisté obvinili muže, který v dubnu údajně zapálil v areálu Nákladového nádraží Žižkov v Praze karavan, v němž byli tři lidé. Všichni stihli utéct, při požáru ale zahynuli dva psi. Muž skončil ve vazbě. Hrozí mu až 12 let vězení. Na webu o tom dnes informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Hořet začalo 14. dubna kolem 23:00. Požár oznámil jeden z obyvatelů karavanu, který si chvíli před usnutím všiml přes zadní okénko podivného světla a ucítil kouř.

Oheň zničil celý karavan a poškodil vedle stojící dodávku. Škoda je více než 100.000 korun.

"Již při prvotním ohledání požářiště panovala domněnka, že oheň někdo zapálil úmyslně, a byla správná," uvedl mluvčí. Za několik dní policisté zadrželi podezřelého muže. Je obviněn z těžkého ublížení na zdraví, poškození cizí věci a týrání zvířat.

Témata:  krimi žhářství Praha

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 20:08

Klempíř jako ministr mění názor. Řekl, do kdy se zruší poplatky za ČT a ČRo

Z rappera zvyklého na ovace fanoušků se stal politik, který se může setkat i s kritikou. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) by se jí od části lidí mohl dočkat za obrat ohledně poplatků za veřejnoprávní média. V nejnovějším rozhovoru už totiž připustil jejich zrušení. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Petr Pavel

Pavel versus poslanci. Stanovisko k Turkovi neměním, vzkázal prezident

Sněmovna pouhý den poté, co vyslovila důvěru vládě premiéra Andreje Babiše (ANO), vyzvala prezidenta Petra Pavla, aby jmenoval navržené členy vlády, konkrétně poslance Filipa Turka, který je kandidátem Motoristů na post ministra životního prostředí. Pražský hrad vzápětí reagoval. Pavel se stanoviskem dolní parlamentní komory řídit nehodlá.