Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podle informací ČT využívá ministryně práce státní byt za poloviční nájem

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Praha - Ministryně práce Jaroslava Němcová (ANO) nadále využívá byt, která jí pronajala Nemocnice Na Homolce v době, kdy tam byla náměstkyní.

Za byt o velikosti zhruba 37 metrů čtverečních v Praze 5 platí 4336 korun měsíčně, což je podle realitního makléře zhruba o polovinu nižší nájem, než je v místě obvyklé. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT), která má nájemní smlouvu Němcové k dispozici.

Ministryně, která vlastní dům v Dobřichovicích u Prahy, v reakci na to uvedla, že v nemocnici má pouze přerušený pracovní poměr a že nájem v bytě byl stanoven podle znaleckého posudku. Totéž uvedla nemocnice, podle které znalecký posudek zohlednil při stanovení výše nájmu i stav bytu. V současné době ale nemocnice podle ČT nemá na bytové domy vliv, protože je převedla na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Podle smlouvy Němcová platí vedle nájmu ještě 2190 Kč měsíčně zálohy na služby, uvedla ČT. Podle realitního makléře, kterého oslovila, ale se jen pronájem bytu za tržní cenu ve stejné lokalitě pohybuje nejčastěji v rozmezí od 9000 do 12.000 korun.

Témata:  Jaroslava Němcová Česká televize reality vláda byty

Související

Aktuálně se děje

4. července 2026 13:46

3. července 2026 19:37

Důchody slavných: Známá česká umělkyně odhalila přesnou částku

Obyčejní lidé mají často tendenci závidět těm slavným, což se může týkat i výše důchodu. Není ale pravidlem, že umělci pobírají závratně vysoké důchody. Důkazem je cifra, kterou v těchto dnech odhalila Iva Hüttnerová.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy