Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Technoparty u Liberce skončila, ze 7000 tisíc účastníků na místě zůstává asi 50 lidí

Koncert, ilustrační foto
Koncert, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Liberec - Technoparty Czarotek Free Party u Liberce definitivně skončila. V noci odjely i dva poslední hudební systémy, lidé z okolí zažili po pěti dnech klidnou noc. Na místě zůstává ještě zhruba pět desítek lidí. Žádné problémy v noci nebyly, policie v 07:00 ukončila bezpečnostní opatření, do něhož bylo každý den nasazeno v průměru 40 policistů a také čeští a němečtí celníci. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Akce, která pět dní obtěžovala hlukem obyvatele blízkého i vzdálené okolí, se podle odhadů policie zúčastnilo kolem 7000 lidí a 25 hudebních systémů. Konala se na soukromém pozemku se souhlasem majitele. Obešla se bez vážnějších deliktů a policie neměla důvod zasáhnout. Organizátoři se dopustili jen přestupků proti veřejnému pořádku, když akci včas neohlásili a nedodrželi noční klid.

Za těch pět dní skončil v cele devatenáctiletý cizinec, kterého zadrželi při kontrole celníci v blízkosti bývalého hraničního přechodu v Hrádku nad Nisou. Objevili u něj drogy a teď mu hrozí až pět let vězení. V neděli skončil v policejní cele také třiatřicetiletý Němec, kterého zastavila hlídka na cestě z Mníšku do Krásné Studánky v autě bez registračních značek. Muž nadýchal přes dvě promile a byl i pod vlivem drog.

Policie se zaměřovala hlavně na organizaci a zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy a kontrolovala řidiče na alkohol a návykové látky. "Odjezd posledních účastníků korigovaly přes noc motorizované hlídky dopravních policistů, žádné problémy ale nebyly," doplnila Suchánková. Policisté podle ní zkontrolovali stovky lidí a aut, přesná čísla zveřejní policie v průběhu dneška.

Témata:  technoparty Liberec hudba

Související

Aktuálně se děje

11:07

Tragický požár na Barrandově. Hořelo v bytě, jeden člověk přišel o život

Tragickou bilanci má úterní večerní požár bytu v panelovém domě na pražském Barrandově. Desítky lidí se úspěšně evakuovaly, jeden člověk ale přišel o život. Příčina požáru je předmětem probíhajícího vyšetřování. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy