Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kalousek Zemana nešetří: Je to hlavní pomahač teroristů proti Česku

Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
Foto: Halin Selasicz / INCORP images

Prezidentovo vyjádření na téma Novičoku na českém území nenechalo chladného Miroslava Kalouska, který k tomu natočil krátké video, které publikoval na sociálních sítích a to, co tam řekl, dost možná na Hradě jen tak neskousnou.

Miroslav Kalousek v úvodu hovoří o tom, že prezident Zeman svým vyjádřením o Novičoku v Česku způsobil nenapravitelné a napravitelné škody.

Vyjádřením o Novičoku poškodil prezident Zeman svoji zemi napravitelně i nenapravitelně. Pevně věřím, že tu napravitelnou část dá do pořádku Poslanecká sněmovna svým usnesením. pic.twitter.com/LrhOlT2Ypt

— Miroslav Kalousek (@kalousekm) May 11, 2018

Za nenapravitelnou škodu Kalousek považuje to, že prezident republiky a vrchní velitel českých ozbrojených sil de facto teroristům prozradil jaké jedy naše země testuje a kdo se tomu věnuje. Prezidenta pak označil za hlavního pomahače teroristů proti vlastní zemi.  

Na videu, kde drží Zemanův portrét, hovoří i o napravitelných škodách a za ty považuje to, že prezident svým vyjádřením znejistil naše spojence. Kalousek také uvedl, že pevně věří, že tyto škody napraví Poslanecká sněmovna a ocenil, že prvním bodem, kterému se bude Sněmovna věnovat bude právě toto téma. Také věří, že Sněmovna vyvrátí, podle něj, nesmyslná Zemanova tvrzení. 

Pod Kalouskovým videem se pak množily komentáře, které jeho vyjádření vesměs hodnotí pozitivně.  „Díky za každý dobrý postoj. A doufám, že To v PS projde... (bez sarkasmu). Jen mi řekněte, co je to za mladého, bohabojného junáka na tom obraze? Někde jsem ho už viděl, jen si ne a ne vzpomenout kde? Vím, že to bylo vlevo, dole..." uvedl Milan Ludvík. 

„Jsou mezi senátory úvahy o žalobě za velezradu? Poté, co prezident přišel o velebradu (tomu portrétu se již nepodobá ani vzdáleně) by to bylo možná i jistým zadostiučiněním...," ptá se např. John Rec. 

Témata:  Miroslav Kalousek Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

3. února 2026 8:29

Češi se mají na co těšit. Arnold Schwarzenegger dorazí v červnu

Do Česka má letos namířeno jedna z největších hvězd akčního filmu. Lidé, kteří se dříve snažili k nám dostat Chucka Norrise, v červnu přivezou Arnolda Schwarzeneggera. Už dnes šly do prodeje vstupenky na jedinečnou akci. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Boris Šťastný

Ministr Šťastný vyzval veřejnost: Choďte po schodech. Nabízí cedule zdarma

Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný dnes v budově Poslanecké sněmovny zahájil novou osvětovou kampaň zaměřenou na podporu zdravého životního stylu. Iniciativa nese název „Zdraví je drahé, schody jsou zdarma“ a jejím cílem je motivovat občany k častějšímu zařazení přirozeného pohybu do jejich všedních dnů. Ministra při představení projektu podpořili také předseda dolní komory Tomio Okamura, její první místopředseda Patrik Nacher a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.