reklama

Miloš Zeman se v minulosti nechal slyšet, že český prezident by měl jezdit v českém autě. A tohoto svého pravidla se drží. Když byl premiérem, jezdil v Tatře, teď má k dispozici Superb.

Policejní prezidium však teď vypsalo výběrové řízení na dodávku nových automobilů pro přepravu prezidenta a dalších chráněných osob. Mělo by se jednat o limuzíny, vozidla SUV a také o vůz s balistickou ochranou," řekla pro televizi Nova mluvčí Policejního prezidia Eva Kropáčová. Odhadovaná cena celé zakázky má být kolem 50 milionů korun.

Háček je v tom, že parametry aktuální zakázky jsou nastaveny tak, že na ně nejvyšší model Škodovky nedostáhne. Auta například musí odolat střelám z běžných palných zbraní, plamenům či propíchnutí a prostřelení pneumatik. Policie hledá auto, které zrychlí z nuly na 100 za 4,5 sekundy a motor má výkon nejméně 320 kW. Právě takové teď tedy bude hledat.

Ovčáček ale trvá na tom, že Zeman bude dál využívat pouze auta české značky. „Český prezident bude dál využívat česká auta! Pan prezident jezdí ve vozech zapůjčených společností Škoda Auto. Na tom se nic nezmění,“ uvedl mluvčí na sociálních sítích.

Otázkou také je, komu by měla nová auta sloužit. S odpovědí přispěchal například místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. „Jedno pro Mynáře, druhé pro jeho paní, 3 pro Nejedlého, zbytek jen tak a to neprůstřelné asi pro Ovčáčka, který to potřebuje nejvic. Samotný nákup může být tedy opodstatněný. Neskutečná arogance carského typu ale je, že už se ani nesnaží nic vysvětlovat...“ rýpnul is na twitteru.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama