reklama

Topolánek poukázal na to, jak dlouho trvají jednání o nové vládě. „Ještě v dubnu se všude psalo, že to sestavování vlády trvá opravdu dlouho, ale Topolánek sestavoval ještě déle. Pak najednou ticho. Nemohl by to, prosím, někdo přepočítat, třeba k dnešku? Ať je Babiš alespoň v něčem jednička?“ prosí Topolánek na twitteru.

To ale není jediná věc, kterou Babišovi vyčítá. Vláda nejprve chtěla zrušit některé matriky, proti tomu se ale ohradili starostové obcí. Babiš ale nakonec oznámil, že o zachování matriky v obci budou rozhodovat starostové – změní se ale jejich financování, které nebude paušální, ale za jednotlivé úkony. „Matriky nezrušíme, jen na ně nedáme peníze a odpovědnost zcela přesuneme na obce. Koblihu, pane starosto?“ rýpnul si Topolánek.

Kromě toho si povšiml i zprávy o tom, že Babiš údajně osobně nahlašuje aktivisty, kteří protestují proti jeho osobě. „Co se v mládí naučíš, ke stáru jako když najdeš. Šuman a spol. jsou na svého agentíka určitě pyšní. A co my? Na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal už nestačí,“ uvedl s odkazem na Babišovu údajnou spolupráci s StB.

Babiš ale nebyl jediný, na koho Topolánek zaměřil svou pozornost. „Dostal ode mě dodatečný dárek – vynikající francouzský ajr koňak. " Pravil Hašek k návštěvě v Lánech. Ajr koňak říkaly babičky vaječňáku, ne? To bude asi omyl. Vaječňák diabetikovi není dobrá volba. Nebo ano?!“ zajímá ho.

Krátce se vyjádřil také je sporům o vyznamenaní pro komunistického básníka a spisovatele Karla Sýse. „Verše Sýse, doplněné poetikou obrazů F.R. Čecha, jemně přenesené na plátno Troškou (vyznamenaní a nominát), to jsme my, Čechů hrdé plémě,“ uvedl. „Vyznamenat bolševického barda by bylo opravdu nechutné, ale radostně dohledávat v jeho pozdně-pornografickém období ty největší špeky a škodolibě se o ně dělit dokáže jednomu zkazit snídani,“ dodal Topolánek.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama