reklama

"V dopoledních hodinách budou probíhat především práce v epicentru a odpoledne bude činnost soustředěna na zpracování nalezené nebezpečné munice," uvedla mluvčí.

S opatřením souvisí změna v uzavírání silnice mezi nedalekými Haluzicemi a Lipovou. Doposud byla komunikace v době ohledání druhého místa exploze v muničních skladech ve Vrběticích uzavírána od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00. V následujících třech měsících, v případě vhodných podmínek i v září, bude silnice každý den uzavřená pouze od 7:00 do 13:00. Dobu uzavírky však lze operativně upravovat.

"Složky integrovaného záchranného systému umožní vždy v době od 7:00 do 8:30 průjezd autobusových spojů, které jsou uvedeny v aktuálním dopravním řádu," sdělila Javorková.

Uzavření silnice bude podle ní opět zřetelně označeno dopravními značkami a dopravní policisté budou dohlížet na jejich dodržování. V této souvislosti mohou lidé využívat telefonní linku 974 666 555.

Komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou je uzavírána od loňského července, kdy začalo ohledání druhého epicentra exploze. Důvodem je podle policie zajištění maximální bezpečnosti lidí, pyrotechnická služba doporučila veliteli zásahu bezpečnostní perimetr od epicentra ve vzdálenosti jednoho kilometru.

K 31. květnu skončili ve Vrběticích svou činnost příslušníci armády, kteří vypomáhali při plošném pyrotechnickém průzkumu a vzniku nové trhací jámy. Na konci května se ji podařilo dokončit.

Zásah policie ve Vrběticích by podle původního plánu mohl skončit na konci letošního roku. Sklad číslo 16 ve Vrběticích explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 pak 3. prosince. Oba vybuchlé sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Munice uskladněná v dalších skladech byla z Vrbětic odvezena. Ohledání prvního vybuchlého skladu skončilo v polovině loňského června.

reklama