Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zaměstnanci české benzinky si cestující z autobusu spletli s migranty. Začala mela +VIDEO

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Mohelnice - Posedlost uprchlickou krizí nabírá nových obrátek. Řada lidí totiž vidí migranty i tam, kde nejsou. Své o tom ví zaměstnanci benzinové pumpy v Mohelnici, kteří si uprchlíky spletli s Romy.

Zaměstnanci benzinové pumpy v Mohelnici za sebou mají krušné chvíle. Vyděsil je autobus plný údajných migrantů, který přijel v jednu hodinu v noci a "bez asistence policie". Pracovníci čerpací stanice podle svých slov naštěstí stihli včas zamknout a lidé se proto nedostali dovnitř. Místo toho se venku poprali.

"Další přemísťování migrantů bez vědomí široké veřejnosti. Soudíme dle přesunu v 1 hod ráno bez asistence policie. Samozřejmě média a tisk mlčí. Sdílejte, ať všichni vidí, co se u nás ve skutečnosti děje a jak se u nás migranti chovají. Naštěstí byla naše obsluha pohotová a včas se na prodejně stihla zamknout," uvedli zaměstnanci stanice na facebooku a přidali video, které zobrazuje partu lidí vystupující z autobusu a následnou rvačku.

Skutečnost je ale úplně jiná. Podle sdělení cizinecké policie totiž nešlo o uprchlíky, ale o Romy, konkrétně o brigádníky ze Slovenska, kteří se vraceli z chmelové brigády v České republice zpátky na Slovensko. Na pumpě však skutečně došlo k hádce a následné potyčce.

Přivolaní policisté následně zjistili, že situaci ještě před příjezdem uklidnil řidič autobusu, a nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání ani ke škodě na zdraví či majetku. "Jde tedy o další z řady případů, kdy lidé zejména na sociálních sítích popisují události, kterých byli svědkem, avšak všechny cizince či cizokrajně vypadající osoby mylně považují za běžence, kteří se svévolně pohybují po našem území bez vědomí policie. Rádi bychom veřejnost opětovně ujistili, že policie má pohyb nelegálních migrantů pod kontrolou a k žádnému masivnímu pohybu běženců přes naše území nedochází," vysvětila serveru Blesk.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Témata:  uprchlíci romové benzinky

Související

Aktuálně se děje

5. července 2026 18:51

Bydlení bez odpadu pod dřezem? Tereza Kostková promluvila o životu s kýblem

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (50) neměla cestu k vlastnímu bydlení jednoduchou. Ve své nové autobiografické knize s názvem Řekla bych otevřeně se ohlíží za svými předchozími malými podnájmy, prvním partnerským bydlením i vztahem k bytu svých rodičů. Právě toto místo pro ni dodnes představuje ten nejvýraznější symbol skutečného domova, ke kterému si uchovala mimořádně silné citové pouto.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Příspěvek na bydlení v číslech. Česko stojí desítky milionů denně

Jen za jediný měsíc, květen 2026, vyplatil stát na příspěvku na bydlení téměř 1,8 miliardy korun. To představuje zhruba 60 milionů korun denně pro přibližně 261,7 tisíce domácností. Trend navazuje na rok 2025, kdy stát na příspěvek na bydlení vyplatil 23,5 miliardy korun. Jen za prvních pět měsíců letošního roku dosáhly výdaje dalších 9,2 miliardy korun. Současně stát postupně zavádí superdávku, která slučuje čtyři dosavadní sociální dávky včetně příspěvku na bydlení.