reklama

"Mobil is coming home... Zhruba před hodinou můj slovenský právník převzal od NAKA obálku s mým mobilem," napsala v pondělí večer novinářka. NAKA je zkratka názvu elitní jednotky slovenské policie - Národní kriminální agentury.

"Orgány činné v trestním řízení s předmětným mobilním telefonem žádným způsobem nenakládaly, a tedy ani nedošlo k prolomení jeho ochrany a ke kopírování údajů," uvedla mluvčí úřadu speciální prokuratury Jana Tökölyová. Dodala, že poté, co Holcová poskytla v elektronické podobě kopii své komunikace s Kuciakem, nebylo potřeba získat tyto údaje z jejího mobilního telefonu.

Holcová spolupracovala s Kuciakem na nedokončeném článku o italské mafii na Slovensku. Novinářka v polovině května odjela na Slovensko, aby tam, jak uvedla, dobrovolně jako svědek policii pomohla s objasněním zločinu, jehož obětí se stala i Kuciakova snoubenka. Vyšetřovatelé ale Holcové zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, které s Kuciakem nesouvisejí. Zajímali se navíc o to, co ví o jiných kauzách na Slovensku.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama