Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chystá atentát? Slavný kněz vyděsil Čechy

Tomáš Halík
Tomáš Halík
Foto: www.wikipedia.org

Praha - Tomáš Halík je kromě své práce jako katolický kněz znám i tím, že se nebojí říkat názory, které ve společnosti nejsou obecně populární. Je proto připraven a smířen s tím, že může dojít k nejhoršímu.

Halík tvrdí, že největším zlem dnešní doby je populismus. Sám stál u zrodu všech ideologií jako nacismus, fašismus nebo bolševismus, podle něj se i dnes rodí nová, špatná doba.

Varuje před pošlapáváním demokracie, která funguje jako ochrana menšin, protože právě menšiny podle něj mají vždy pravdu. "Všechny velké názory ve vědě a umění začínaly jako názory posmívané, pronásledované menšiny," vysvětlil pro Info.

Lidem se ale jeho myšlenky nelíbí a počítá s tím, že za ně může přijít pomsta. "Zase jsem dostal, že někdo vzal do svých rukou hrdelní pomstu nad Tomášem Halíkem. Člověk s tím musí počítat, jsem v rukou božích," uvedl s tím, že je připraven na to, že ho někdo může i zabít.

"Představte si, být zavražděn u oltáře, to je na svatořečení. To by byla nejkratší cesta do nebe," dodal s nadsázkou. Sám se ale domnívá, že ještě má společnosti co říct a že na to, aby odešel ze světa, je ještě brzy.

Témata:  Tomáš Halík

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 21:24

Sean „Diddy“ Combs byl uznán vinným ze dvou trestných činů. Většiny obvinění ho soud zprostil

Sean „Diddy“ Combs byl ve středu uznán vinným ze dvou federálních trestných činů přepravy za účelem prostituce, zatímco byl zproštěn nejvážnějších obvinění ze spiknutí za účelem vydírání (RICO) a obchodování s lidmi. Rozhodnutí poroty, které přišlo po týdnech výpovědí a důkazů, znamená částečné vítězství pro hudebního magnáta – avšak s přetrvávajícími právními hrozbami a trvalými dopady na jeho reputaci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy