reklama

"Technicky by bylo možné svolat předsednictvo, ale někdo by musel navrhnout revokaci toho usnesení," uvedl dnes Hamáček. Minulý týden se vyslovil pro podporu Paroubka, po hlasování odmítl věc komentovat. Paroubek v pondělí v Ostravě řekl, že rozhodnutí předsednictva vnímá jako svého druhu podraz a že určitě kandidovat bude. 

Okresní organizace požádala předsednictvo, aby se v co nejkratší době sešlo a Paroubkovu kandidaturu projednalo znovu. Je přesvědčena o tom, že Paroubkovu nominaci příznivě přijali místní členové strany, voliči i média a že ho političtí soupeři považují za velmi silného kandidáta.

Podle ostravské ČSSD už v minulosti předsednictvo sociálním demokratům v Ostravě "házelo klacky pod nohy", například škrtáním kandidátů při minulých sněmovním volbách či nařízenou přeregistrací. "Výsledkem byl nejhorší volební výsledek ČSSD při volbách do Sněmovny v roce 2017. Neopakujme staré chyby," uvádí se v usnesení.

Lhůta pro nominace na senátory v 27 z 81 senátních volebních obvodů, v nichž se bude 5. a 6. října v prvním kole volit, skončí 31. července.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama