reklama

Podle deníku Právo se uvnitř ČSSD rodí plán B pro případ, že prezident Miloš Zeman odmítne jmenovat Pocheho ministrem zahraničí. „„Máme plán B, ale nebudu jej komentovat,“ prozradil šéf ČSSD Hamáček.

Na alternativním plánu se spolu s ním podílel i místopředseda strany Jiří Zimola. Ten doplnil, že se skutečně s Hamáčkem bavili o nějakých variantách. Zimola se přitom dříve nechal slyšet, že ČSSD má více vhodných lidí, kteří by mohli post šéfa české diplomacie zastávat. Jako příklad zmínil Lubomíra Zaorálka.

„Jméno Lubomíra Zaorálka jsem uvedl jako příklad. Je to jen potvrzení toho, co tu už od začátku říkám. ČSSD ze svých řad může na každý vládní post nabídnout několik možných adeptů. Počkejme si na páteční jednání možných ministerských kandidátů a pana prezidenta,“ uvedl na sociálních sítích místopředseda ČSSD. Sám Zaorálek však v reakci uvedl, že o žádnou funkci neusiluje.

Teď Zimola naznačil, že ve hře je více možností. „Hypoteticky jsme připouštěli všechny varianty, ať tu, že se pan Poche s panem prezidentem shodnou a pan prezident ho jmenuje, nebo i tu, že to tak nedopadne. Hledali jsme nejlepší řešení pro tuto zemi a ČSSD. Ale mě nepřísluší to dál komentovat a rozvádět,“ podotkl Zimola Právu.

Jasněji by tak mohlo být na konci týdne, kdy se Zeman setká s kandidáty na ministry. Poche si totiž věří, že by mohl Zemana dostat na svou stranu. Také předseda ČSSD Hamáček věří, že Zeman svůj názor změní. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama