Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Havárie Unipetrolu zatím nijak neovlivní státní rezervy paliv

Unipetrol
Unipetrol
Foto: unipetrolrpa.cz

Praha - Kvůli havárii v Unipetrolu nemusí stát sáhnout do rezerv paliv, ČTK to řekl mluví Správy státních hmotných rezerv Jakub Linka. Stát to dnes projednal se zástupci trhu s pohonnými hmotami.

Informace ČTK uvádějí, že odstávka může trvat až čtvrt roku. Firma je jediná, která v Česku zpracovává ropu, má dvě rafinerie, v Kralupech nad Vltavou a Litvínově.

Kvůli odstávce kralupské výroby se dnes sešla Národní organizace pro společný postup ve stavu ropné nouze, kterou tvoří představitelé několika ministerstev, správy rezerv, policie, armády a výrobců či distributorů paliv. "Správa státních hmotných rezerv konstatuje, že trh s benzinem je stabilizovaný a v tuto chvíli není potřeba uvolnit nouzové zásoby," sdělil po jednání mluvčí správy. 

Výroba paliv se v rafinerii v Kralupech nad Vltavou zcela zastavila poté, co 17. května zasáhl krakovací jednotku výbuch. Mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda dnes ČTK řekl, že nemá k přerušení provozu žádné nové informace.

Výpadek produkce paliv bude podle údajů dostupných ČTK v řádu stovek tisíc tun. V letošním 1. čtvrtletí rafinerie Unipetrolu zpracovaly 1,43 milionu tun ropy.

Témata:  Unipetrol pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

8:17

Čtvrtí do party. StarDance potvrdila návrat dalšího vítěze na parket

Jasné obrysy začíná dostávat letošní StarDance Tour, při které se poprvé pod hlavičkou slavné televizní show uskuteční veřejná vystoupení. Od čtvrtka známe již čtyři taneční páry z dosavadních třinácti řad soutěže, které se turné zúčastní. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy