pohonné hmoty

Ilustrační fotografie.

Paliva zlevnila jen o pár haléřů. Ceny mají opět začít růst

Domov

V Česku se od března zastavilo zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot. Benzin za týden zlevnil o dva haléře na 38,43 Kč za litr, cena nafty klesla o čtrnáct haléřů na 38,46 Kč za litr. Řidiči se ale mají smířit s brzkým obnovením cenového růstu.

Ilustrační foto

Domov

Ceny pohonných hmot rostou, zdražování bude pokračovat

V Česku se v posledních dnech zvýšily ceny pohonných hmot. Benzin oproti minulému týdnu zdražil o 53 haléřů na 37,68 Kč za litr. Nafta je nyní v mezitýdenním srovnání dokonce o 61 haléřů dražší, litr se prodává za 37,78 Kč za litr.

Čerpací stanice

V Česku dále klesaly ceny pohonných hmot

Domov

V Česku během uplynulého týdne dále klesaly ceny pohonných hmot, tempo zlevňování v mezitýdenním srovnání ještě zrychlilo. Litr paliv je aktuálně o necelé tři koruny levnější, než kolik činila průměrná říjnová cena.

Ilustrační fotografie.

Paliva v Česku mají nadále zlevňovat

Domov

Pohonné hmoty v posledních dnech nadále zlevňovaly, více poklesla cena nafty. Paliva jsou momentálně o dvě koruny na litr levnější než v říjnu. Pokles cen má navíc nadále pokračovat.

Ilustrační foto

V Česku se v minulém týdnu snížily ceny paliv

Domov

V Česku v uplynulém týdnu klesaly ceny pohonných hmot. Benzin zlevnil o 62 haléřů na litr a prodává se v průměru za 38,23 Kč za litr. Nafta zůstává nepatrně dražší, ale i její cena klesla, a to o 60 haléřů na 38,71 Kč za litr.

Ilustrační fotografie.

Cena benzinu spadla pod 40 korun za litr, snížila se i cena nafty

Domov

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesaly. Průměrná cena benzinu spadla po čtyřech týdnech pod 40 korun za litr, konkrétně se snížila o 61 haléřů na 39,90 Kč. Nafta zlevnila o 24 haléřů na 40,17 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, na které upozornil ekonom Lukáš Kovanda.

Ilustrační foto

Byznys

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, cena nafty prudce roste

V průběhu minulého týdne došlo v Česku opět ke zdražení pohonných hmot. Průměrná cena benzinu se zvýšila o 11 haléřů na 39,53 koruny za litr. Cena nafty stoupla o 33 haléřů, což znamená, že litr nafty nyní průměrně stojí 37,79 koruny.

Čerpací stanice

Průměrné ceny nafty a benzinu v Česku rostou

Svět

Ke zvýšení o téměř dvě koruny se blížil nárůst ceny nafty za uplynulý týden, který výrazně předčil růst ceny nejprodávanějšího benzinu Natural 95. Ten zdražil jen o několik desítek haléřů. Ceny pohonných hmot jsou však nadále výrazně nižší než loni v létě, ačkoliv od května postupně zdražují.

Čerpací stanice

Prezident Pavel podepsal zvýšení spotřební daně z nafty

Domov

Prezident Petr Pavel v pátek podepsal novelu zákona o spotřebních daních, která vrací spotřební daň z nafty na původní úroveň platnou do června 2022. Daň se tak zvýší o 1,50 Kč za litr, podle odhadů může zdražit litr nafty o 1,80 Kč.

Senát ČR

Spotřební daň z nafty se v následujících měsících pravděpodobně zvýší

Domov

Spotřební daň z nafty se v následujících měsících pravděpodobně zvýší a vrátí se tak na úroveň před loňským červnem. Senát dnes schválil zvýšení daně o 1,50 Kč na litr. To znamená, že litr nafty u čerpacích stanic se může zdražit o 1,80 koruny. Původní snížená sazba měla platit do konce roku, ale vláda se rozhodla kvůli nižším cenám a vyšším příjmům rozpočtu zvýšit sazbu daně již nyní.

Čerpací stanice

Domov

Ceny pohonných hmot: Nafta zlevňuje, benzin stagnuje

Nafta v Česku od minulého týdne znovu zlevnila, tempo ale zpomalilo. Její cena klesla o devět haléřů na průměrných 31,04 Kč/l. Na začátku tohoto týdne se diesel poprvé od července 2021 dostal pod 31 korun za litr. Benzin Natural 95 stojí v průměru 36,52 Kč/l, což je stejně jako před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.